kontakt

SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA

Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wzięli czynny udział w tej akcji. Jesteśmy świadomi, że rozwój cywilizacji przynosi nam codziennie coraz więcej odpadów. Szkoda tylko, że nie wszyscy mieszkańcy naszego miasta wiedzą, do czego służą znajdujące się przy chodnikach i na osiedlach kosze!
Posprzątaliśmy, więc po nich to, co nabrudzili. My chcemy zachowywać się inaczej. Chcielibyśmy naszą przyjazną dla środowiska postawą dać przykład innym, żeby w przyszłości nasze dzieci nie musiały sprzątać śmieci. Zebrane przez nas butelki plastikowe po napojach, opakowania po chipsach, batonikach i innych smakołykach, szklane butelki po napojach, to niezbyt ozdobne elementy krajobrazu. Śmieci te zostaną powtórnie wykorzystane i przydadzą się jeszcze w przemyśle. Prosimy, więc mieszkańców naszej gminy i miasta

SEGREGUJCIE ODPADY!
wrzucajcie je do ustawionych na osiedlach koszy z napisem
PLASTIK, MAKULATURA, SZKŁO

[]

Korzystając z ładnej pogody, w dniu 22.09 i następnych, włączyliśmy się do tej światowej akcji. Sprzątało aż 10 klas! Zebraliśmy 35 worów śmieci! Oczyściliśmy tereny przydworcowe PKP i PKS, wzdłuż ul. Kolejowej, pobocza ul. Mariańskiej, tereny wokół i na stadionie oraz las między cmentarzami, pod pomnikiem w Buchwałowie i pod Kraśnianami. W lasach jest dużo brudniej niż w mieście. Ludzie -las to nie wysypisko śmieci! Wysypisko jest w Karczach!
Mamy nadzieję, że sprzątanie za rok będzie lżejsze a może w ogóle nie będziemy mieli, co sprzątać? Za udział w akcji wszystkim uczniom i nauczycielom oraz za pomoc w organizacji Urzędowi Miasta - wydział ochrony środowiska - serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy Samorząd Uczniowski i E. Mroczko.


Data ostatniej modyfikacji: 11. października 2006, 22:46:34
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce
16-100 Sokółka
ul. Grodzieńska 43
telefon: (0-85)711 21 45; fax: (0-85) 711 24 43