Rozmiar: 10416 bajtów
Gazetka redagowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce


Głos nr 12

numer 13

MÓJ GŁOS

Co z dyskotekami?

W odpowiedzi na artykuł z poprzedniego numeru, niecierpliwej koleżance w sprawie dyskotek.

W naszej szkole dyskoteki odbywają się dość regularnie. Nie było dyskoteki tylko we wrześniu, pewnie z powodu przystosowania się do ciężkiej pracy w kolejnym roku szkolnym.
W październiku bawiły się przez kolejne trzy dni klasy IV, V, i VI. W listopadzie odbędą się dyskoteki andrzejkowe:25 XI klasy VI, 26 XI klasy V, 27 XI klasy IV. W styczniu ( zapewne w ostatnim tygodniu nauki I okresu) czekają dyskoteki choinkowe, a w lutym walentynkowe. Później to już wiosenne dyskoteki i pożegnalne klas szóstych. Dyskoteki będą prawdopodobnie bezpłatne, więc każdy będzie mógł na nie przyjść. Opłaty będą pokrywane z zasobów Komitetu Rodzicielskiego, a więc także z tych pieniążków, które wpłacamy na Komitet.
Naszym zdaniem bardzo dobrze się stało, ze dyskoteki odbywają się oddzielnie dla każdych z poziomów klas tzn. oddzielnie klasy IV, V i VI. Nie ma tłoku, można świetnie się bawić, a nawet przesyłać dedykacje wybranym osobom.
Poza tym, z tego co wiemy, niektóre klasy organizują sobie wieczorki klasowe, na których także się świetnie bawią, tyle że wyłącznie w swoim własnym towarzystwie. Na początku listopada takie wieczorki zorganizowały sobie klasy Va i Vf, oczywiście wraz z wychowawczyniami.

Paulina klasa VIb

CZY WARTO UCZYĆ SIĘ ... JĘZYKA NIEMIECKIEGO?

To pytanie często zadają sobie uczniowie naszej szkoły. Tym bardziej w tym roku szkolnym, kiedy uczniowie klas czwartych zaczęli się uczyć języka angielskiego. No cóż, w dzisiejszych czasach najlepiej jest znać kilka języków obcych, tym bardziej, że wkrótce granice naszego kraju z zachodem zostaną otwarte i bez problemów będziemy mogli poruszać się po całej Europie. A kto jest naszym zachodnim najbliższym sąsiadem? Oczywiście Niemcy. Tak więc znajomość tego języka przyda nam się w porozumiewaniu się z mieszkańcami nie tylko Niemiec, ale i innych krajów europejskich np. Austrii, Szwajcarii, Holandii. Łatwiej jest podróżować po świecie znając kilka języków obcych. Kiedy poznamy ten język będziemy mogli czytać książki wielkich twórców literatury niemieckiej np. Goethego. Znajomość tego języka ułatwi nam też rozmowę np. ze Stefanem Mullerem sławnym w naszym kraju Niemcem, który od kilku lat mieszka w Polsce i nasz język świetnie opanował.
Problem jest tylko jeden - trzeba się uczyć, a to nie jest łatwe.

Redakcja "Głosu Uczniaków"


5. grudnia 2003, 17:17:12