Temat: Bezpieczny internet. Wyszukiwanie informacji w internecie.

Może się zdarzyć, że podczas przeglądania stron internetowych i wyszukiwania różnych informacji trafiłeś przez przypadek na strony zawierające treści niewłaściwe: niezgodne z prawem, propagujące przemoc, nieodpowiednie dla Twojego wieku. Unikaj takich stron, wyjdź jeżeli na nie trafisz. Zresetuj ustawienia przeglądarki internetowej, aby usunąć niepożądane adresy z jej pamięci. Jeżeli nie wiesz jak wyczyścić pamięć przeglądarki, zapytaj rodziców albo nauczyciela.

Jeżeli na złe treści trafiłeś na stronach, które z założenia powinny być bezpieczne, zgłoś rodzicom, nauczycielom, jeżeli coś Cię zaniepokoi.

Przypomnimy teraz najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Skorzystamy z materiałów serwisu sieciaki.pl.

bezpieczny internet - sieciaki.pl

Coraz częściej korzystając z internetu mówimy, że poruszamy się w cyberprzestrzeni.

Cyberprzestrzeń - przestrzeń internetu, obejmuje cały świat, nie ma granic ani odległości. Znaleźć tu można wszystko, co wymyśli człowiek: strony poświęcone nauce, strony prywatne, sklepy internetowe, encyklopedię, telewizję, radio, itd.

ghost4_2 (16 kB)


Ćwiczenie 1.
Pobierz plik z ćwiczeniem. W tym celu najedź myszką na duszka, naciśnij prawy przycisk myszy i z menu kontekstowego wybierz opcję Zapisz element docelowy jako (Zapisz link jako). Wskaż Pulpit jako miejsce zapisania pliku. Plik otwórz za pomocą wskazanego przez nauczyciela programu.
Wykonaj pobraną kartę pracy.


Ćwiczenie 2.
Wykonaj ćwiczenie B i C z lekcji 5 z zestawu ćwiczeń Informatyka Europejczyka.


źródło: sieciaki.pl