Informatyka w czasie epidemii 16.03.2020 - ...

lp. Czas Temat / odnośnik Niezbędne programy
1 16.03 - 20.03 Kwadraty i trójkąty, czyli co narysował duszek Scratch 1.4
2 23.03 - 27.03 Od okręgu do lizaka Scratch
3 30.03 - 03.04 Poznajemy przydatne programy - ćwiczenia. LibreOffice
4 06.04 - 10.04 Prezentacja multimedialna - wprowadzenie. LibreOffice Impress

Wykonując ćwiczenia, otwieracie swoją wyobraźnię na algorytmikę, programowanie, uczycie się wykorzystywać narzędzia cyfrowe w rozwiązywaniu zadań. Kiedy spotkamy się w szkole, na lekcjach porozmawiamy o tym, czy wykonanie nadesłanych ćwiczeń dało wam satysfakcję, czegoś nauczyło, sprawiło radość oraz ocenimy wykonaną pracę. W obecnej sytuacji proszę, aby rodzice mnie w tej ostatniej kwestii zastąpili - ocenili pracę swoich dzieci, pochwalili ich zaangażowanie, porozmawiali o tym, co im sprawiło największą trudność.

Pliki z ćwiczeniami proszę gromadzić w specjalnie założonym do tego celu folderze. Po powrocie do szkoły poświęcimy czas lekcyjny na to, aby wszyscy uczniowie mogli zaprezentować swoje ćwiczenia i zadania. Wtedy postawimy oceny.

Jeżeli napotykasz trudności, potrzebujesz ode mnie wskazówek, to poproś rodziców o możliwość skorzystania z ich konta pocztowego, opisz problem i wyślij list na adres: informatykawsp1@gmail.com


Historia komputerów .


IBM PC ("PC" to skrót oznaczający w języku angielskim personal computer - komputer osobisty) - przodek platformy komputerów osobistych, zapoczątkowanej 12 sierpnia 1981 roku przez przedsiębiorstwo IBM modelem IBM 5150, powszechnie znanym jako IBM PC. Został opracowany przez zespół inżynierów pod kierownictwem Dona Estridge'a.
Popularność platformy IBM PC i wyrobów z nią kompatybilnych - to jest około 90% komputerów na świecie - spowodowała, że dla większości ludzi komputer osobisty, w skrócie pecet, stał się tożsamy z pojęciem komputer.

Don Estridge - Philip Donald Estridge urodzony 23 czerwca 1937 roku, zginął w katastrofie lotniczej 2 sierpnia 1985 roku, amerykański inżynier, który doprowadził do powstania komputera osobistego IBM PC. Jego decyzje zmieniły przemysł komputerowy, przyczyniły się do powstania całej branży producentów komputerów klasy IBM PC.Microsoft - jedno z największych na świecie przedsiębiorstw z branży technologii informacyjnych. Najbardziej znane jako producent systemów operacyjnych MS-DOS, Microsoft Windows i oprogramowania biurowego Microsoft Office. Microsoft jest spółką publiczną z siedzibą w Redmond w stanie Waszyngton w USA. Została założona w 1975 roku przez Billa Gatesa i Paula Allena.

Bil Gates - William Henry Gates III, urodzony 28 października 1955 w Seattle w USA - amerykański informatyk, przedsiębiorca, filantrop oraz współzałożyciel, główny architekt oprogramowania i były prezes zarządu korporacji Microsoft. Gates należy do najbardziej znanych przedsiębiorców okresu rewolucji informatycznej.


Materiały dydaktyczne.